Szczelne ocieplenie dachu poddasza Pianką
Otrzymaj oferty od specjalistów jak Eco Spray-Therm nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

Eco Spray-Therm

Szczelne ocieplenie dachu poddasza Pianką

Autor: Eco Spray-Therm, publikacja: 2015-09-21

Przymierzając się do izolacji dachu-poddasza domu najczęstszym problemem jest wybór odpowiedniego materiału do jego użycia. Poniższy artykuł ma za zadanie ułatwić i tym samym przyśpieszyć dokonanie trafnego wyboru.

Zdjęcie nr 1

Podstawową cechą izolacji dachu-poddasza jest szczelność każdej izolacji.

 1. Przy wełnie w większości przypadków występują mostki termiczne szczególnie na łączeniu muru z dachem czy na łączeniu jętek z krokwiami.
  • kolejną rzeczą jest folia paroizolacyjna jej położenie i połączenia i tu z reguły mocno oszczędzamy co skutkuje pożniejszymi mostkami termicznymi.
  • przy wełnie zawsze mamy odpady z rolki co w perspektywie całego dachu daje nam ich dość sporo.
 2. Materiały nasypywane luzem zawsze z biegiem lat osiądą pod wpływem grawitacji co spowoduje mostki termiczne, a i dokładność bywa różna. Zdjęcie nr 2
 3. Przy piance mamy 100 % szczelność ponieważ pianka przykleja sie do praktycznie wszystkich powierzchni tworząc monolit czyli jedną spójną powierzchnię bez żadnych mostków termicznych.

  • dodatkowo jest materiałem dość elastycznym co powoduje że Pianka nie odkleja się i nie pęka przy pracy całego dachu a szczególnie krokwi.
  • kolejną zaletą jest szybkość wykonania takiej izolacji ,w ciągu jednego dnia można wykonać do 250 m2.
  • pianka dzięki swej strukturze i zamkniętych w niej pęcherzykach powietrza stanowi bardzo dobry materiał wygłuszający.
  • nie wymaga stosowania foli paroizolacyjnych prócz pomieszczeń o dużym zawilgoceniu takich jak łazienka czy sauna.
  • jako materiał z biegiem lat nie utlenia się nie zmienia swoich właściwości fizycznych nie pyli i jest produktem obojętnym dla gryzoni.
  • posiada atesty PZH czyli dopuszczona jest do użytku publicznego.
Zdjęcie nr 3

Wybierając materiał na swój dach musimy podjąć decyzję czy chcemy aby nasz dach był zrobiony bardzo dobrze raz na zawsze wedle technologii XXI wieku pianką PUR, czy standardową technologią XX wieku i niewielkimi oszczędnościami na samym początku z póżniejszymi problemami z obwisaniem czy z filcowaniem się produktu

Zdecyduj Sam.Opracowano:
Tomasz Paciorkiewicz
Eco Spray-Therm

Ocieplanie Pianką PUR - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 42 599 Specjalistów od Ociepleń i Izolacji Pianką PUR najlepszych w 2021 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o ocieplaniu pianką PUR